313579-2016 - ResultatSverige-Luleå: Reklam och marknadsföring
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Marknadsföringstjänster till Luleå Lokaltrafik AB.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 13: Reklamtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Luleå.
Nuts-kod SE332 Norrbottens län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av ramavtal för LLT:s behov av kommunikationstjänster för att utveckla & säkerställa bolagets varumärke vilket kräver varierande och komplexa behov av tjänster inom kommunikation.
Uppdraget omfattar hela det utbud av tjänster som krävs för att kunna vara en säljare av kommunikationstjänster.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.