See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avrop 17 – Anbudsområde 1 - Projektledning
Beskrivning: Till vårt datacenterprojekt söker vi en erfaren projektledare med dokumenterad vana av att leda genomförande- och transformationsprojekt inom IT-infrastruktur. Uppdraget innebär att driva det fortsatta arbetet med förflyttningen till nytt datacenter i nära samarbete med både IT och kärnverksamheten där all statistik produceras på SCB.
Föregående meddelande: 123456-2024
Intern identifierare: SCB2026/311
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: ja
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000