Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2020-1006 Slamsugning, spolning VA samt TV-filmning
Referensnummer: TI 2020-1006
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser slamsugning, 2- och 3 kammarbrunnar, vakuumtankar, Kommunala reningsverk, fettavskiljare, gatubrunnar, vattenledningar samt TV-inspektioner.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: Område A Slam
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42996900 Slambehandlingsutrustning, 44611420 Slamtankar, 90513900 Hantering av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser slamsugning, 2- och 3 kammarbrunnar, vakuumtankar, Kommunala reningsverk samt fettavskiljare.
Del nr: Område B Brunnar och VA-ledningsnät
Ytterligare CPV-kod(er) 90400000 Avloppshantering, 90420000 Rening av avloppsvatten, 90440000 Rening av kloakbrunnar, 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar
Upphandlingen avser rensning gatubrunnar, vattenledningar samt TV-inspektioner.