Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av digital leverantör/samarbetspartner
Referensnummer: SSM2019-4831
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation
II.1.4.
Kort beskrivning
Den här upphandlingen avser digitala kommunikationstjänster, så som rådgivning och stöd inom digital kommunikationsstrategi, utveckling, förvaltning och optimering av digitala kommunikationsplattformar och servicetjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72413000 Webbsideutformningstjänster, 79413000 Konsulttjänster för marknadsföring, 79342000 Marknadsföring, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen