2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift och underhåll Område 4 - Centrum
Beskrivning: Samhällsbyggnadskontoret, Norrköpings kommun, inbjuder Er att lämna anbud avseende Drift och underhåll område 4 - Centrum i Norrköpings kommun, och avser att teckna kontrakt med en vinnande anbudsgivare. Entreprenaden omfattar utförande av drift- och underhållsåtgärder året runt på bland annat gator, gång- och cykelvägar, broar, konstbyggnader och parkanläggningar. Entreprenaden omfattar även elektriska installationer såsom pumpar, informationstavlor m.m. som utöver drift- och underhållsåtgärder även kräver inkoppling och urkoppling. Underhållsåtgärderna är uppdelade på löpande underhåll (arbeten som återkommer från år till år) och en periodisk del. Den periodiska delen innebär att underhålls- och skötselåtgärder kan beställas separat under avtalstiden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:92703:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90610000 Gaturenhållning och gatsopning, 90620000 Snöröjning, 77300000 Trädgårdstjänster, 45233139 Underhåll av allmänna vägar, 90630000 Isröjning