See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Support och underhåll för överordnat behörighetssystem Betsy
Beskrivning: Support, underhåll och vidareutveckling för överordnat behörighetssystem Betsy (HID SAFE). Betsy hanterar behörigheter för fysiskt tillträde till Trafikförvaltningens/AB Storstockholms Lokaltrafiks anläggningar genom elektroniska kort/nycklar.
Intern identifierare: TN 2020-1272
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72267000 Underhåll och reparation av programvara
Ytterligare klassificering (cpv): 72262000 Utveckling av programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000