2. Förfarande
Förfarande
Titel: Avfallshämtning i Härryda kommun
Beskrivning: Detta är en RFI inför en kommande upphandling av insamling och transport av kommunalt avfall och förpackningsavfall. RFI:n syftar till att inhämta marknadens synpunkter på uppdragets omfattning, ansvarsfördelning, fordonsbehov, omlastning, kundtjänst, kärlhantering och systemstöd.
Intern identifierare: 26/23
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster