2 stycken fabriksnya Hjulburna grävmaskiner, 17-19 ton
Referensnummer: LBVAAB 2022/00329
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 43200000 Schakt- och grävmaskiner samt tillhörande delar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar köp av 2 st fabriksnya hjulburna grävmaskin med tillhörande utrustning. Leverantören ska efter beställning leverera helt nya, körklara maskiner till Beställaren.
De produkter som levereras till Beställaren ska uppfylla gällande lagar, förordningar, föreskrifter, allmänna råd och standarder vilka är tillämpliga för offererade produkter för avsett ändamål.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42420000 Skopor och gripanordningar till kranar eller grävmaskiner, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten, 43260000 Gräv-, last- och gruvmaskiner, 43262000 Maskinell utrustning för schaktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen