313764-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Hjullastare – Hjullastare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelHjullastare
BeskrivningUpphandlingen avser hjullastare åt Bromölla Kommun.
Intern identifierareKS 2026/121
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144710 Hjullastare
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144700 Nyttofordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareHjullastare