313822-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Larmsystem – Personlarm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelPersonlarm
BeskrivningUpphandlingen omfattar Luleå kommuns behov av personlarm.
Intern identifierareKLF 2026/579
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35120000 Bevaknings- och säkerhetssystem, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarePersonlarm