313857-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Skodon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetsskor
Referensnummer: 3.3.2-260/2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18800000 Skodon
II.1.4.
Kort beskrivning
Stockholms stad bjuder in er att inkomma med anbud i denna upphandling av Arbetsskor.
Upphandlingens omfattning och volym är ca 7 200 000 svenska kronor.
Avtalsperioden löper som tidigast från och med 2021-11-27 till och med 2023-11-26. Beställaren äger rätten att förlänga avtalet på samma villkor i 1 plus 1 år.
Villkor för avrop är direkt beställning till tilldelad anbudsgivare.
Upphandlingen genomförs med ett öppet förfarande enligt lagen (2016:1145) om offentlig upphandling (LOU).