See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Räkenskapsrevision
Beskrivning: Region Värmland upphandlar räkenskapsrevision av delårsrapport och årsredovisning enligt standard för kommunal räkenskapsrevision. Uppdraget omfattar granskning, rådgivning, medverkan vid relevanta sammanträden samt löpande kontakt med revisionskontoret. Leverantören ska upprätta nödvändiga rapporter i digitalt och fysiskt format samt bidra till riskbedömningen. Regionen ska även kunna avropa fördjupade granskningar som option enligt offererade timpriser.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79212000 Revision
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108213:Lot:1