313916-2021 - ÄndringSverige-Umeå: Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VAN-tjänst, e-handel
Referensnummer: RS 763-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48400000 Programvara för affärstransaktioner och personliga affärer
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser leverantör av VAN-tjänst vid förmedling av affärsmeddelanden för beställning med stöd av SFTIs standarder för e-handel mellan regionen och avtalsleverantörer samt leverantör av webbaserad portal, så kallad leverantörsportal.
Upphandlingen omfattar:
• Uppsättning av affärsprocess
• Driftsättning av avtalsleverantör
• Drift vid förmedling av affärsmeddelande
• Support
• Service och underhåll
• Leverantörsportal