313937-2019 - ResultatSverige-Täby: Handledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konsulttjänster för handledning av elevhälsa och särskola
Referensnummer: BGN 2018/142-05, GVN 2018/48-05
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80590000 Handledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänster för handledning inom den centrala elevhälsan och särskolans verksamhetsområden, för successiva avrop från ramavtalet under hela avtalstiden.
Upphandlingen är indelad i tre anbudsområden och kommunen avser att teckna ramavtal med en leverantör för varje område. Anbud kan således lämnas på ett, två eller samtliga anbudsområden
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80511000 Personalutbildning, 85312300 Vägledning och rådgivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen