313938-2017 - ResultatSverige-Jönköping: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Saneringsarbeten.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Jönköping.
Nuts-kod SE211 Jönköpings län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Ramavtal för Jönköpings Kommun behov rörande sanering (dock exkl. skadedjur).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90920000 Sanering av anläggningar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.