313999-2023 - ÄndringSverige-Jönköping: Däck till lätta och tunga fordon
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck och tillhörande tjänster
Referensnummer: 19/182
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34350000 Däck till lätta och tunga fordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Jönköpings kommun gör en ramavtalsupphandling för behovet av däck och servicearbeten kring området.
Inledning
Jönköpings kommun (Beställaren) inbjuder anbudsgivare (Leverantör) att lämna anbud avseende däck, tillhörande service och kringutrustning.
Uppskattat värde och takvolym
Avtalets uppskattade värde för Jönköpings kommun exklusive bolag under hela avtalstiden inkl. ev. förlängningsklausuler uppgår till 9500000.
Avtalets takvolym är 1,25 x uppskattat värde.