314125-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bussar – Begagnade bussar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelBegagnade bussar
BeskrivningUpphandlingen avser två (2) begagnande bussar åt Hörby Kommun. Köpet avser en stor buss med cirka 50 sittplatser och en mindre buss med cirka 15 sittplatser.
Intern identifierareKS 2026-218
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34121000 Bussar
Ytterligare klassificering (cpv): 34120000 Motorfordon för transport av tio personer eller fler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelStor buss
BeskrivningAvser inlämnade av pris för stor buss, ca 50 sittplatser
Intern identifierareStor buss
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelLiten buss
BeskrivningAvser inlämnande av pris för liten buss ca 15 stittplatser
Intern identifierareLiten buss