314146-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Karlstad: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Evaluation System for Courses and Degree Programs
Referensnummer: Dnr C2021/217
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Evaluation system for courses and degree programs.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72300000 Datatjänster, 72310000 Behandling av data, 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
One course evaluation system integrated with Canvas.