314236-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – PE Atlas
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: PE Atlas
Beskrivning: Upphandling av NIS system för elnät, bredband och fjärrvärme inklusive installation, test, driftsättning och efterföljande service och support
Intern identifierare: 26/6
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 38221000 Geografiska informationssystem (GIS eller motsvarande), 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 48614000 Datainsamlingssystem, 48810000 Informationssystem, 72267100 Underhåll av IT-programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000