2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dryckesspecialist vin & sprit Liseberg AB
Beskrivning: Liseberg söker ett företag som kan driva Lisebergs kompetensutveckling inom vin och sprit med målet att inspirera medarbetare inom mat och dryck samt förmedla kunskap om trender, produkter och annat av intresse för vidareutveckling av affär, gästupplevelse och koncept. Uppdraget avser upphandling av en dryckesspecialist att utgöra Lisebergs utvalda samarbetspartner inom vin och sprit. Leverantören ska kunna uppvisa ett brett dryckessortiment att innehålla vit och brun sprit, vin (rött, vitt, rosé, mousserande) samt relevanta säsongsprodukter.
Intern identifierare: 25-0085
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000