314258-2019 - ResultatSverige-Kil: Programvara för administration
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Redovisningssystem
Referensnummer: UH-2018-104
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48219300 Programvara för administration
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling omfattar redovisningssystem för Kil och Forshagas kommuner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48442000 Programvara för finansiella system, 48443000 Programvara för redovisning, 48445000 Programvara för kundhantering, 48444100 Faktureringssystem, 48451000 Programvara för affärsresursplanering, 48444000 Redovisningssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen