314282-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Växjö: Utveckling av kundanpassad programvara
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIACCESS, Tredje cykeln: Matdistribution
Referensnummer: 21/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72230000 Utveckling av kundanpassad programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
Växjö kommun önskar ingå ett innovationspartnerskap kring utmaning Matdistribution. Behovet är en lösning för digitaliserad matbeställning och optimerad ruttplanering för matdistribution inom hemtjänstvården.
Kompletterande information
Frågor gällande ansökan ska ställas med hjälp av funktionen "Frågor och svar" i TendSign. Endast publicerade skriftliga svar och förtydliganden lämnade av UM är att se som giltiga förtydliganden.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48326100 Digitalt kartläggningssystem, 48510000 Programvara för kommunikation, 48810000 Informationssystem, 72212300 Programvaruutvecklingstjänster för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 72212510 Programvaruutvecklingstjänster för kommunikation, 72262000 Utveckling av programvara
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen