314285-2020 - ÄndringSverige-Stockholm: Kontorshjälp
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Kontors-och konferensservice, stadsledningskontoret
Referensnummer: KS 2020/844
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79500000 Kontorshjälp
II.1.4.
Kort beskrivning
Kontors- och konferensservice är en stödfunktion som bland annat svarar för den kringservice som behövs för att stadsledningskontorets verksamhet ska vara välfungerande.
Uppdraget omfattar i huvudsak tillhandahållande av följande tjänster:
• Posthantering
• Kopiering
• Konferensservice- och våningsservice
• Material- och leveranshantering
• Lättare ommöblering och rensningar