314287-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Trelleborg: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanningstjänster
Referensnummer: KS 2021/355
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
Trelleborgs kommun inbjuder till att lämna anbud på Bemanningstjänster.
Denna upphandling avser bemanningstjänster avseende 7 Huvudkategorier: 1. Administration, 2. Ekonomi, 3. Personal(HR), 4. Fastighet/Teknik, 5. Socialomsorg, 6. Chefer. Med olika poster såsom Administratör, Ekonom, Personaladministratör, Fastighetsskötare, Socialsekreterare och Chefer.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79412000 Finansiella konsulttjänster, 79420000 Managementtjänster, 79621000 Förmedling av kontorspersonal, 79631000 Personaltjänster och lönehantering, 85321000 Administration inom socialtjänsten, 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen