314308-2023 - KonkurrensutsättningSverige-Huddinge: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tekniska konsulter för sex områden inom investerings- och exploateringsprojekt.
Referensnummer: UPP-2022/056
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för tekniska konsulttjänster inom sex delområden inom investerings- och exploateringsprojekt i Huddinge Kommun.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
x