31433-2024 - ResultatSverige-Östersund: Brandbekämpningsutrustning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal brandskyddsmaterial med tillhörande tjänster
Referensnummer: RS/614/2023
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35111000 Brandbekämpningsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar leverans och montage av brandskyddsmaterial så som brandredskap, skyltar, utrymningsmaterial och reservdelar/tillbehör m.m. dels service/årsöversyn av fastighetsägares brandskyddsutrustning så som brandposter, brandsläckare och rökluckor/brandgasventilatorer samt omladdningar och omhändertagande av brandsläckare.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
35111000 Brandbekämpningsutrustning, 75251110 Brandskyddstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
För detaljerade uppgifter se upphandlingsdokument.