Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konstbyggnader
Referensnummer: KS/2021:00565
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta ramavtal omfattar utbyggnad/ombyggnad av konstbyggnader på kommunal mark inom Botkyrka kommun. Ramavtalet innebär att beställaren avropar/beställer successivt efter behov. Ramavtalet innebär inget fast åtagande för beställaren.
Ramavtal kommer att tecknas med minst två (2) upp till tre (3) leverantörer.
(avgörs av hur många kvalificerade anbud som inkommer)
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen