Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tjänsteentreprenader Lokalvård Östersundshem
Referensnummer: 21/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser trappstädning och övrig lokalvård i Östersundshems fastigheter uppdelat på fyra olika anbudsområden. Anbudsgivare väljer hur många anbudsområden de vill lämna på.
UF1 ALLMÄN ORIENTERING
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Lokalvård anbudsområde Frösön
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Lokalvård i angivna fastigheter