Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift av boende med särskild service enligt LSS
Referensnummer: UH-2020-12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser drift av boende med särskild service, enligt Lagan (1993:387) om stöd och service till viss funktionshindrade (LSS) § 9 punkt 9. Gruppbostäderna är belägna på Lötagatan 17 och Trännögatan 1 i Söderköping. Avtal kommer att tecknas med en (1) entreprenör för hela åtagandet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85311200 Social omsorg för handikappade
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen