314428-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ekonomiska undersökningar – Leverantörsbetalningskontroll
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelLeverantörsbetalningskontroll
BeskrivningUpphandlingen avser Leverantörsbetalningskontroll och omfattar Betalkontroll och Leverantörskontroll samt analys av organisationsnummer. I leverantörens åtagande ingår införande, drift och förvaltning av tjänsten samt tillgänglighet och support i enlighet med Upphandlingsdokumenten.
Intern identifierareFSN 2025-0080
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79311400 Ekonomiska undersökningar
Ytterligare klassificering (cpv): 48170000 Programvara för kontroll av överensstämmelse, 48440000 Programvara för finansiell analys och redovisning, 48441000 Programvara för finansiell analys, 48442000 Programvara för finansiella system, 48812000 Ekonomiska informationssystem, 72212440 Programvaruutvecklingstjänster för finansiell analys och redovisning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000