314521-2019 - ÄndringSverige-Gävle: Elektroniska meddelande- och informationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Samlad utdata
Referensnummer: Dnr 104-2019/103
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64216000 Elektroniska meddelande- och informationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lantmäteriet har stort behov att kommunicera med ingivare, sakägare och kunder av olika tjänster som Lantmäteriet tillhandahåller. Kommunikationen kan exempelvis vara fakturor, underrättelser och lantmäteriförrättningar. En stor del av denna kommunikation går ut genom försändelser via brevutskick eller digitalt via Mina Meddelanden.