2. Förfarande
Förfarande
Titel: Intranät
Beskrivning: Upphandlingen omfattar köp av licenser samt införande, drift, support, underhåll och vidareutveckling av ett intranät levererat som en SaaS tjänst. Leverantören åtar sig ett helhetsansvar för att tillhandahålla ett intranät och samtliga tillhörande tjänster som framgår av upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:122332:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 48220000 Programvara för Internet och intranät, 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72265000 Programkonfigurering, 72260000 Programrelaterade tjänster