314542-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallstjänster – Transport och upplastning alla fraktioner SKÅ
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTransport och upplastning alla fraktioner SKÅ
BeskrivningDetta omfattar transport av insamlat mat- och restavfall från Ekerö kommuns abonnenter, som hanteras i två separata flöden: Matavfall förpackat i grön påse, blandat med restavfall. Löst matavfall i separat flöde.
Intern identifierare673693
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90500000 Avfallstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90512000 Avfallstransport
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareTransport och upplastning alla fraktioner SKÅ