31456-2018 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Personalförmedling
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning administrativ personal
Referensnummer: 2017-01333/2.4.1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser tillhandahållande av bemanningstjänster avseende administrativ personal till:
—Hamnens huvudkontor (med adress: Frihamnsgatan 21, Stockholm).
—Containerterminal Frihamnen (hädanefter CTF) (med adress: Lindarängsvägen 91, Stockholm) och.
—Norvik (med adress: Norviksvägen 12, Nynäshamn).
Med administrativ personal avses bland annat receptionist, kontorsservicepersonal, administratör samt projektadministratör.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 9 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79610000 Personalförmedling, 79992000 Receptionstjänster, 79621000 Förmedling av kontorspersonal
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen