2. Förfarande
Förfarande
Titel: NÄL L546 avd 65 ombyggnad
Beskrivning: Avdelning 65, som för närvarande fungerar som en somatisk vårdavdelning, ska byggas om för att anpassas till psykiatrisk slutenvård med inneliggande patienter. Omvandlingen innebär omfattande förändringar av lokalerna för att uppfylla de särskilda krav som ställs inom psykiatrisk vård.
Intern identifierare: 26/118
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Verksamheten vill flytta in så snart som möjligt
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 75000000 Offentlig förvaltning, försvar och socialförsäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000