314586-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tillagning av måltider – Tillverkning och distribution av kylda matlådor
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTillverkning och distribution av kylda matlådor
BeskrivningVästerås stad upphandlar kylda matlådor. Leverantören åtar sig att leverera tjänsten av tillverkning och distribution av kylda matlådor till köparen/Västerås stad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 55322000 Tillagning av måltider
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelKalla matlådor till hemtjänsten
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94666:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 55521200 Måltidsleveranser