2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nationella och regionala enkätundersökningar för patienter och befolkning
Beskrivning: Upphandlingen avser en sammanhållen tjänst för planering, genomförande och uppföljning av enkätundersökningar inom hälso- och sjukvårdsområdet. Tjänsten omfattar hela kedjan från planering och insamling till analys och presentation av resultat, med strukturerade och ändamålsenliga arbetssätt.
Typ av förfarande: Konkurrenspräglad dialog
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79311200 Genomförande av undersökningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131320:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72316000 Dataanalys, 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik