See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kirurgiska och diagnostiska instrument
Beskrivning: Kirurgiska och diagnostiska instrument och exempelvis skalpeller, prolapsringar, blodtrycksmätare, örontermometer
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Hudstans Pos 1-6
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning, 33120000 System för registrering och undersökningsutrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33124130 Diagnostiska artiklar, 33124000 Utrustning och artiklar för diagnostik och radiodiagnostik, 33124100 Diagnostisk utrustning, 33169000 Kirurgiska instrument
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Sårslev Pos 7-9
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Ringkyrett Pos 10-14
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Knivblad Pos 15-18
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Kniv för suturborttagning Pos 19
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:5
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Skalpell plast med blad Pos 20-23
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:6
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Säkerhetsskalpell Pos 24-27
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:7
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Agraffborttagare Pos 28
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:8
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Agraffborttagare Pos 29
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:9
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Injektionsnål Pos 30-31
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:10
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Cellprovtagningsborste Pos 32
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:11
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Cellprovtagningsborste. Pos 33
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:12
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Cellprovtagningsborste. Pos 34
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:13
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Cervixdilator. Pos 35
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:14
Del (anbudsområde): LOT-0015
Titel: Glidslem. Pos 36
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:15
Del (anbudsområde): LOT-0016
Titel: Inkontinensring. Pos 37-40
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:16
Del (anbudsområde): LOT-0017
Titel: Inkontinensring. Pos 41-42
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:17
Del (anbudsområde): LOT-0018
Titel: Prolapsring. Pos 43-45
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:18
Del (anbudsområde): LOT-0019
Titel: Prolapsring. Pos 46
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:19
Del (anbudsområde): LOT-0020
Titel: Prolapsring. Pos 47-53
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:20
Del (anbudsområde): LOT-0021
Titel: Prolapsring. Pos 54-62
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:21
Del (anbudsområde): LOT-0022
Titel: Ultraljudsgel. Pos 63-64
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:22
Del (anbudsområde): LOT-0023
Titel: Ultraljudsgel. Pos 65
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:23
Del (anbudsområde): LOT-0024
Titel: Ultraljudsprobs-överdrag Pos 66
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:24
Del (anbudsområde): LOT-0025
Titel: Håravkortare Pos 67-73
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:25
Del (anbudsområde): LOT-0026
Titel: Munspatel Pos 74
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:26
Del (anbudsområde): LOT-0027
Titel: Munspatel Pos 75
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:27
Del (anbudsområde): LOT-0028
Titel: Stämgaffel Pos 76-77
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:28
Del (anbudsområde): LOT-0029
Titel: Stoppur Pos 78
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:29
Del (anbudsområde): LOT-0030
Titel: Stasband Pos 79
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:30
Del (anbudsområde): LOT-0031
Titel: Reflexhammare Pos 80
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:31
Del (anbudsområde): LOT-0032
Titel: Olja instrument Pos 81
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:32
Del (anbudsområde): LOT-0033
Titel: Olja instrument Pos 82
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:33
Del (anbudsområde): LOT-0034
Titel: Applikationspinne Pos 83
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:34
Del (anbudsområde): LOT-0035
Titel: Öronpinne Pos 84-85
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:35
Del (anbudsområde): LOT-0036
Titel: Öronpinne Stål engångs Pos 86-87
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:36
Del (anbudsområde): LOT-0037
Titel: Förbindelseslang Pos 88-89
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:37
Del (anbudsområde): LOT-0038
Titel: Käkspolningsset Pos 90
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:38
Del (anbudsområde): LOT-0039
Titel: Rengöringborste Pos 91-96
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:39
Del (anbudsområde): LOT-0040
Titel: Peang Pos 97-101
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:40
Del (anbudsområde): LOT-0041
Titel: Pincett Pos 102
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:41
Del (anbudsområde): LOT-0042
Titel: Pincett Pos 103-107
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:42
Del (anbudsområde): LOT-0043
Titel: Sax Pos 108-122
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:43
Del (anbudsområde): LOT-0044
Titel: Sax Pos 123
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:44
Del (anbudsområde): LOT-0045
Titel: Nålförare Pos 124-125
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:45
Del (anbudsområde): LOT-0046
Titel: Tång Pos 126-127
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:46
Del (anbudsområde): LOT-0047
Titel: Svalgtång Pos 128-130
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:47
Del (anbudsområde): LOT-0048
Titel: Blodtrycksmätare Manuell Pos 131-137
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:48
Del (anbudsområde): LOT-0049
Titel: Blodtrycksmätare Automatisk Pos 138-144
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:49
Del (anbudsområde): LOT-0050
Titel: Blodtrycksmätare Automatisk Pos 145-151
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:50
Del (anbudsområde): LOT-0051
Titel: Blodtrycksmätare Automatisk Pos 152-155
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:51
Del (anbudsområde): LOT-0052
Titel: Hygienskydd Pos 156
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:52
Del (anbudsområde): LOT-0053
Titel: Termometer Digital Pos 157-158
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:53
Del (anbudsområde): LOT-0054
Titel: Termometer Digital Pos 159-160
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:54
Del (anbudsområde): LOT-0055
Titel: Stetoskop Pos 161-162
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:55
Del (anbudsområde): LOT-0056
Titel: Stetoskop Pos 163-164
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:56
Del (anbudsområde): LOT-0057
Titel: Stetoskop Pos 165-168
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:57
Del (anbudsområde): LOT-0058
Titel: Öronoliver till Stetoskop Pos 169
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:58
Del (anbudsområde): LOT-0059
Titel: Pos 170 UTGÅR
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:59
Del (anbudsområde): LOT-0060
Titel: Biopsiblad Pos 171
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:60
Del (anbudsområde): LOT-0061
Titel: Biopsinål Pos 172-173
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:61
Del (anbudsområde): LOT-0062
Titel: Biopsinålskit Pos 174-176
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:62
Del (anbudsområde): LOT-0063
Titel: Omläggningsskålar Pos 177-180
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:63
Del (anbudsområde): LOT-0064
Titel: CF Kateter Pos 181-182
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:64
Del (anbudsområde): LOT-0065
Titel: Guide Wire Pos 183-192
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:65
Del (anbudsområde): LOT-0066
Titel: Vajerlås Pos 193
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:66
Del (anbudsområde): LOT-0067
Titel: Tätningar för ureteroskopi Pos 194
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:67
Del (anbudsområde): LOT-0068
Titel: Biopsi port för cystoskop Pos 195-196
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:68
Del (anbudsområde): LOT-0069
Titel: Sugadapter/ventil Pos 197
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:69
Del (anbudsområde): LOT-0070
Titel: Adapter/Backventil till Gastroskop Pos 198
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:70
Del (anbudsområde): LOT-0071
Titel: Adapter för Infusion/px cystoskop samt colledocuskop Pos 199
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:71
Del (anbudsområde): LOT-0072
Titel: Engångsknappar till endoskop förpackning Pos 200
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:72
Del (anbudsområde): LOT-0073
Titel: Rengöringsadapter Pos 201
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:73
Del (anbudsområde): LOT-0074
Titel: Knappsond Pos 202-204
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:74
Del (anbudsområde): LOT-0075
Titel: Hegarstift Pos 205-214
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:75
Del (anbudsområde): LOT-0076
Titel: Slyngelektrod Pos 215-218
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:76
Del (anbudsområde): LOT-0077
Titel: Slyngelektrod med skaft Pos 219-222
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:77
Del (anbudsområde): LOT-0078
Titel: Vaginalspekulum självhållande Pos 223-227
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:78
Del (anbudsområde): LOT-0079
Titel: Vaginalspekulum självhållande Pos 228-232
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:79
Del (anbudsområde): LOT-0080
Titel: Vaginalspekulum och Vaginaldepressor Pos 233-234
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:80
Del (anbudsområde): LOT-0081
Titel: Vaginaltång Pos 235
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:81
Del (anbudsområde): LOT-0082
Titel: Biopsitång Pos 236
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:82
Del (anbudsområde): LOT-0083
Titel: Spiraltrådsutdragare Pos 237
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:83
Del (anbudsområde): LOT-0084
Titel: Uterussond Pos 238
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:84
Del (anbudsområde): LOT-0085
Titel: HSG Kateter, utan ballong Pos 239
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:85
Del (anbudsområde): LOT-0086
Titel: Provtagning för endometriet Pos 240
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:86
Del (anbudsområde): LOT-0087
Titel: Avsnörande band Pos 241
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:87
Del (anbudsområde): LOT-0088
Titel: Penisklämma Pos 242
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:88
Del (anbudsområde): LOT-0089
Titel: Dermatoskop Pos 243-246
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:89
Del (anbudsområde): LOT-0090
Titel: Proktoskop Pos 247-250
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:90
Del (anbudsområde): LOT-0091
Titel: Proktoskop Pos 251-252
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:91
Del (anbudsområde): LOT-0092
Titel: Rektoskop Pos 254-261
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:93
Del (anbudsområde): LOT-0093
Titel: Rektalt instrument för ligering Pos 253
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:92
Del (anbudsområde): LOT-0094
Titel: Otoskop Mini Pos 262-265
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:94
Del (anbudsområde): LOT-0095
Titel: Oto/oftalmoskop Pos 266
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:95
Del (anbudsområde): LOT-0096
Titel: Otoskop och oftalmoskop Pos 267-268
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:96
Del (anbudsområde): LOT-0097
Titel: Bollpump till HEINE Pos 269
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:97
Del (anbudsområde): LOT-0098
Titel: Bollpump till Welch Allyn Pos 270
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:98
Del (anbudsområde): LOT-0099
Titel: Örontratt HEINE Pos 271-272
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:99
Del (anbudsområde): LOT-0100
Titel: Örontratt Welch Allyn Pos 273-274
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:100
Del (anbudsområde): LOT-0101
Titel: Örontratt Aural spekulum till siegelblåsa Pos 275-281
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:101
Del (anbudsområde): LOT-0102
Titel: Nässpekulum Pos 282-286
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:102
Del (anbudsområde): LOT-0103
Titel: Myringotomiskalpell Pos 287-288
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:103
Del (anbudsområde): LOT-0104
Titel: Slangset Pos 289
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:104
Del (anbudsområde): LOT-0105
Titel: Polypfålla Pos 290
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:105
Del (anbudsområde): LOT-0106
Titel: Polypnät Pos 291-292
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:106
Del (anbudsområde): LOT-0107
Titel: Stenborttagningskorg Pos 293
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:107
Del (anbudsområde): LOT-0108
Titel: Spolslangset Pos 294
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:108
Del (anbudsområde): LOT-0109
Titel: Stenkross Pos 295
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:109
Del (anbudsområde): LOT-0110
Titel: Distal hätta Pos 296-298
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:110
Del (anbudsområde): LOT-0111
Titel: Adapter till spolslang Pos 299
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:111
Del (anbudsområde): LOT-0112
Titel: Rengöringsborste Pos 300
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:112
Del (anbudsområde): LOT-0113
Titel: Injektionsnål Pos 301
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:113
Del (anbudsområde): LOT-0114
Titel: Polypslynga Pos 302-304
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:114
Del (anbudsområde): LOT-0115
Titel: Polypslynga Pos 305
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:115
Del (anbudsområde): LOT-0116
Titel: Polypslynga Pos 306
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:116
Del (anbudsområde): LOT-0117
Titel: Sfinkterotom/Papillotom Pos 307
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:117
Del (anbudsområde): LOT-0118
Titel: Ledare Endoskopi Pos 308-309
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:118
Del (anbudsområde): LOT-0119
Titel: Ledare Endoskopi Pos 310
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:119
Del (anbudsområde): LOT-0120
Titel: Ledare Endoskopi Pos 311
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:120
Del (anbudsområde): LOT-0121
Titel: Ledare Hydrofila Pos 312-313
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:121
Del (anbudsområde): LOT-0122
Titel: Ledare ERCP Pos 314-315
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:122
Del (anbudsområde): LOT-0123
Titel: Uppblåsningsanordning Pos 316
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:123
Del (anbudsområde): LOT-0124
Titel: ERCP kanyl Pos 317
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:124
Del (anbudsområde): LOT-0125
Titel: Dreamtome för ERCP Pos 318
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:125
Del (anbudsområde): LOT-0126
Titel: Jagtome för ERCP Pos 319
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:126
Del (anbudsområde): LOT-0127
Titel: Skärnål ERCP Pos 320
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:127
Del (anbudsområde): LOT-0128
Titel: Ledare för ERCP Pos 321-322
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:128
Del (anbudsområde): LOT-0129
Titel: Extraktionsballong framåtspolande, ERCP Pos 323-324
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:129
Del (anbudsområde): LOT-0130
Titel: Extraktionsballong bakåtspolande, ERCP Pos 325-326
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:130
Del (anbudsområde): LOT-0131
Titel: Borste Cytologi Pos 327
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:131
Del (anbudsområde): LOT-0132
Titel: Borste Cytologi Pos 328
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:132
Del (anbudsområde): LOT-0133
Titel: Borste Cytologi Pos 329
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:133
Del (anbudsområde): LOT-0134
Titel: Ballong för Diliatation Pos 330-332
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:134
Del (anbudsområde): LOT-0135
Titel: Biopsitång Pos 333
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:135
Del (anbudsområde): LOT-0136
Titel: Biopsitång Pos 334-335
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:136
Del (anbudsområde): LOT-0137
Titel: Biopsitång Pos 336
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:137
Del (anbudsområde): LOT-0138
Titel: Biopsitång Pos 337
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:138
Del (anbudsområde): LOT-0139
Titel: Spruta för dilatation Pos 338
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:139
Del (anbudsområde): LOT-0140
Titel: Dilatationsballong Pos 339-341
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:140
Del (anbudsområde): LOT-0141
Titel: Dilatationsballong Pos 342-351
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:141
Del (anbudsområde): LOT-0142
Titel: Dilatationsballong Pos 352-355
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:142
Del (anbudsområde): LOT-0143
Titel: Ballong för Bronkoskopi Pos 356-357
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:143
Del (anbudsområde): LOT-0144
Titel: Clips för hemostas Pos 358-359
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:144
Del (anbudsområde): LOT-0145
Titel: Gummibandligatur Pos 360
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:145
Del (anbudsområde): LOT-0146
Titel: Griptång Pos 361
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:146
Del (anbudsområde): LOT-0147
Titel: Distalt skydd för duodenoskop Pos 362
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:147
Del (anbudsområde): LOT-0148
Titel: Biiopsiventil Pos 363
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:148
Del (anbudsområde): LOT-0149
Titel: Tipskydd för endoskop Pos 364-365
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105167:Lot:149