314639-2020 - ResultatSverige-Linköping: System- och stödtjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nytt vågsystem
Referensnummer: 19/179
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72250000 System- och stödtjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar implementera en stabil, effektiv, skalbar och modern lösning för vägning av fordon samt supporttjänst för denna lösning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48100000 Programvara för särskild industri, 48151000 Datorstyrsystem, 48445000 Programvara för kundhantering, 48780000 Programvara för system, lagring och innehållshantering, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri, 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72246000 Konsulttjänster för system
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen