314647-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader – Böle skola – Om- och tillbyggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelBöle skola – Om- och tillbyggnad
BeskrivningPiteå kommun, Fastighets- och Servicekontoret utför Om- och tillbyggnad av Böle skola på uppdrag av Utbildningsförvaltningen Piteå Kommun. Detaljerade uppgifter redovisas i förfrågningsunderlaget i övrigt.
Intern identifierare25INK018
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45214200 Bygg- och anläggningsarbeten: skolbyggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000