Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av Digitala Skyltar
Referensnummer: 2021MKB-1809
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50300000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster avseende persondatorer, kontorsutrustning, telekommunikations- och audiovisuell utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av ett ramavtal för avrop av digitala skyltar med tillhörande tjänster.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34928472 Skyltar, 34992000 Skyltar och upplysta skyltar, 44423400 Skyltar och liknande föremål, 48500000 Programvara för kommunikation och multimedia, 48810000 Informationssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen