2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nätverksbaserat informationssystem för säkerhetsskyddsklassificerad information
Beskrivning: Statens servicecenter inbjuder Er härmed att lämna ansökan om deltagande i upphandlingen av ett ätverksbaserat informationssystem för säkerhetsskyddsklassificerad information som möjliggör realtidssamarbete och delad dokumentlagring av uppgifter med säkerhetsskyddsklassificeringen ”begränsat hemligt” på ett antal av myndighetens kontor.
Intern identifierare: 2024-01691-2.3.1
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: ja
Motivering för det påskyndade förfarandet: Skyndsam pga säkerhetsläget
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72250000 System- och stödtjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Nätverksbaserat informationssystem för säkerhetsskyddsklassificerad information