2. Förfarande
Förfarande
Titel: Nätverksprodukter
Beskrivning: Upphandlingen omfattar ett heltäckande sortiment av nätverksprodukter, med mjukvara, tillbehör samt tillhörande tjänster, för utökning samt komplettering av befintlig miljö. Syftet är att upphandla en leverantör som även ska fungera som en rådgivande part och i den rollen hjälpa kommunen att utveckla kommunens nätverksmiljö på ett kvalitativt och kostnadseffektivt sätt.
Intern identifierare: KS-2025/00130
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32400000 Nät
Ytterligare klassificering (cpv): 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32580000 Datautrustning, 48200000 Programvara för nätverk, Internet och intranät, 72315100 Stödtjänster för datanät, 72700000 Datanätstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000