314715-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Transporter (utom avfallstransport) – Flyttjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelFlyttjänster
BeskrivningVellinge kommun genomför upphandling avseende flytt- och montagetjänster. För kontraktsarbetena tillämpas ett fast timpris enligt följande: Timpris för flyttarbetare 450 SEK per timme Timpris för montage, 450 SEK per timme Timpris för arbetsledare 480 SEK per timme Pris för servicebil är 500 SEK per dag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:97882:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter, 63110000 Godshantering, 63100000 Godshantering, lagring och tillhörande tjänster, 63710000 Kringtjänster för landtransporter
Optioner
Beskrivning av alternativenBeställaren ska ha möjlighet att avropa magasinering.