314721-2025 - Resultat
Sverige – Ortopedisk vård – Vårdgarantiavtal Ortopedi
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelVårdgarantiavtal Ortopedi
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för specialistvård inom ortopedi.
Intern identifierareRS241205
Typ av förfarandeAnnat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste känneteckenEnstegsförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85121283 Ortopedisk vård
Ytterligare klassificering (cpv): 85111600 Ortopediska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelGenerell del
BeskrivningUpphandlingen omfattar vårdområde ortopedi inom öppen- och slutenvård som erbjuds inom Region Halland. Uppdraget avser utredning, diagnostik, behandling samt uppföljning av patienter som är i behov av specialiserad ortopedisk vård.
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelDelområde 1. Allmänortopedi - axel, höft, knä och fot
BeskrivningDelområde 1. Avser axel, höft, knä och fot öppenvård och slutenvård
Intern identifierareRS241205-axel, höft, knä och fot
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelDelområde 2. Hand
BeskrivningDelområde 2. Avser hand både öppenvård och slutenvård
Intern identifierareRS241205-Hand