2. Förfarande
Förfarande
Titel: Måltidsentreprenad för Schillerska gymnasiet
Beskrivning: Upphandlingen av måltidsentreprenad till Schillerska gymnasiet. Uppdraget omfattar kost- och måltidsförsörjning samt tillredning - och serveringslokal/er till Schillerska gymnasiet. Måltider levereras alla skoldagar då eleverna befinner sig i skolan enligt schema (ca 176 skoldagar per läsår). På Schillerska gymnasiet går ca 1100 elever.
Intern identifierare: UBF2026-00474
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 55524000 Skolbespisning
Ytterligare klassificering (cpv): 55510000 Matsalstjänster, 55523100 Servering av skolmåltider
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000