2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fastighetskonsulter och hyresjurister
Beskrivning: Åklagarmyndigheten och Ekobrottsmyndigheten avser att gemensamt upphandla rangordnat ramavtal för fastighetskonsulter och hyresjurister med två leverantörer, i enlighet med förutsättningarna angivna i upphandlingsdokumenten. Uppdragsområdet innefattar samtliga områden i landet där myndigheten redan hyr lokaler och vid behov nya lokaliseringsområden.
Intern identifierare: ÅM2024-2478
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 79100000 Juridiska tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000