314837-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetsprogramvara – Inloggningstjänst; Identity Provider (IdP)
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelInloggningstjänst; Identity Provider (IdP)
BeskrivningUpphandlingen avser inloggningstjänst; Identity Provider (IdP). Upphandlingen genomförs för kommunerna Uddevalla, Mellerud, Sotenäs, Munkedal samt Lysekil.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 48730000 Säkerhetsprogramvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:126942:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 72222300 IT-tjänster, 72250000 System- och stödtjänster, 72268000 Tillhandahållande av programvara