Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Operatörspaneler Fastighetsautomation
Referensnummer: LOC 2022-0814
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor
II.1.4.
Kort beskrivning
Locum avser upphandla ett ramavtal gällande Operatörspaneler för Fastighetsautomation.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 18 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31700000 Elektroniska, elektromekaniska och elektrotekniska varor, 48900000 Diverse programvara och datorsystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Locum AB har för avsikt att upphandla och teckna ramavtal med en (1) leverantör som kan leverera operatörspaneler avseende fastighetsautomation till samtliga sjukhus.