See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Utbildningar STCW - 2
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att täcka Sjöfartsverkets behov av utbildningar för sjöpersonal för att uppfylla Transportstyrelsens krav och kompletterar tidigare genomförd upphandling Utbildningar STCW.
Intern identifierare: 26-01514
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 80500000 Utbildningstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 80330000 Säkerhetsutbildning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Öppna kurser i Luleå - Grundläggande säkerhet (Basic Safety)
Intern identifierare: 1868583-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Öppna kurser i Luleå - Grundläggande säkerhet (Basic Safety), fortbildning
Intern identifierare: 1868584-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 3
Beskrivning: Öppna kurser i Luleå - Avancerad brandbekämpning
Intern identifierare: 1868585-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudsområde 4
Beskrivning: Öppna kurser i Luleå - Avancerad brandbekämpning, fortbildning
Intern identifierare: 1868586-3
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Anbudsområde 5
Beskrivning: Öppna kurser i Luleå - 5. Sjukvårdare ombord (Medical Care)
Intern identifierare: 1868587-4
Del (anbudsområde): LOT-0006
Titel: Anbudsområde 6
Beskrivning: Öppna kurser i Luleå - Sjukvårdare ombord (Medical Care), fortbildning
Intern identifierare: 1868588-5
Del (anbudsområde): LOT-0007
Titel: Anbudsområde 7
Beskrivning: Öppna kurser i Luleå - Kombi Refresh 1: - Basic safety, fortbildning - Advanced firefighting, fortbildning
Intern identifierare: 1868589-6
Del (anbudsområde): LOT-0008
Titel: Anbudsområde 8
Beskrivning: Öppna kurser i Luleå - Kombi Refresh 2: - Grundläggande säkerhet (Basic Safety), fortbildning - Avancerad brandbekämpning, fortbildning - Räddningsfarkoster och beredskapsbåtar, fortbildning)
Intern identifierare: 1868590-7
Del (anbudsområde): LOT-0009
Titel: Anbudsområde 9
Beskrivning: Öppna kurser i Luleå - Räddningsfarkoster och Beredskapsbåtar, fortbildning
Intern identifierare: 1868591-8
Del (anbudsområde): LOT-0010
Titel: Anbudsområde 10
Beskrivning: Öppna kurser i Göteborg - Kombi Refresh 2: - Grundläggande säkerhet (Basic Safety), fortbildning - Avancerad brandbekämpning, fortbildning - Räddningsfarkoster och beredskapsbåtar, fortbildning)
Intern identifierare: 1868592-9
Del (anbudsområde): LOT-0011
Titel: Anbudsområde 11
Beskrivning: Öppna kurser i Göteborg - Räddningsfarkoster och Beredskapsbåtar, fortbildning
Intern identifierare: 1868593-10
Del (anbudsområde): LOT-0012
Titel: Anbudsområde 12
Beskrivning: Öppna kurser i Stockholm - Kombi Refresh 2: - Grundläggande säkerhet (Basic Safety), fortbildning - Avancerad brandbekämpning, fortbildning - Räddningsfarkoster och beredskapsbåtar, fortbildning)
Intern identifierare: 1868594-11
Del (anbudsområde): LOT-0013
Titel: Anbudsområde 13
Intern identifierare: 1868595-12
Del (anbudsområde): LOT-0014
Titel: Krav
Beskrivning: Generella krav för samtliga anbudsgivare - Ej anbudsområde.
Intern identifierare: 1868598-13